Promocja książki

24 maja (środa)  godz.16.00

Home Wydarzenia Wydarzenia Wieczór rocznicowy ze Stanisławem Wyspiańskim
Wieczór rocznicowy ze Stanisławem Wyspiańskim

W niedzielę 9 kwietnia, Muzeum Miedzi uczciło 776 rocznicę bitwy pod Legnicą. Tego dnia w Muzeum Bitwy Legnickiej w Legnickim Polu miał miejsce wieczór wspomnieniowy, osnuty na legnickich motywach twórczości Stanisława Wyspiańskiego. Przed zebraną publicznością wystąpili członkowie Teatru Młodzieżowego Cameo działającego w ramach Młodzieżowego Centrum Kultury w Legnicy.

Przygotowana pod kierunkiem Pana Roberta Tracza grupa w składzie: Karolina Stężycka, Konrad Krystian, Tomasz Kuczyński oraz Patryk Socha zaprezentowała rapsod Stanisława Wyspiańskiego pt. "Henryk Pobożny".

Historię i okoliczności powstania rapsodu, projektu witraża "Henryk Pobożny" i jego współczesnej realizacji przybliżył Dyrektor Andrzej Niedzielenko. Uczestnicy wieczoru mieli okazję zapoznać się z nową ekspozycją stałą w Muzeum Bitwy Legnickiej, a także podziwiać wieczorną panoramę Legnickiego Pola i okolic z wieży kościelnej.

Fot.D.Berdys

Lekcje muzealne