„Rozstrzelane miasta.
Poznań – Budapeszt 1956"

Home Wydarzenia Wydarzenia Międzynarodowa Konferencja Naukowa Benjamin Bilse-Skrzypek – Dyrygent - Kompozytor

W piątek 7.10.2016 odbyła się w legnickim Muzeum Miedzi  Międzynarodowa Konferencja Naukowa
Benjamin Bilse-Skrzypek – Dyrygent - Kompozytor.
Konferencja ta to już jedno z ostatnich, a zarazem bardzo znaczących  wydarzeń wpisujących się w obchody Roku Benjamina Bilsego w Legnicy. W spotkaniu uczestniczyli wybitni  europejscy badacze życia  i twórczości legnickiego kompozytora.

Przedmiotem obrad były m.in. sukcesy artystyczne odnoszone przez Benjamina Bilsego  oraz recepcja twórczości artysty wśród publiczności w Europie w XIX wieku. W trakcie tego wydarzenia Goście mieli okazję zwiedzić wystawę poświęconą Benjaminowi Bilse oraz roli i znaczeniu muzyki w życiu mieszkańców  Legnicy w drugiej połowie XIX wieku.

Konferencja naukowa - Benjamin Bilse

- PROGRAM KONFERENCJI >>