Wtorek Muzyczny

"Mistrz i uczeń
we wspólnym muzykowaniu"

27 kwietnia, godz.17.00

Home Wydarzenia Archiwum - wydarzenia Inauguracja sezonu turystycznego na Zamku Piastowskim
Inauguracja sezonu turystycznego na Zamku Piastowskim

Inauguracja sezonu turystycznego na Zamku Piastowskim.
Sobota 23 kwietnia godz. 12.00.

W programie:

• uczniowie Zespołu Szkół Muzycznych w Legnicy zagrają koncert na trąbkach z wież zamkowych
• z wieży św. Jadwigi olimpijczyk Jacek Proć będzie strzelać z łuku do tarczy

• zaprezentujemy najnowszą grę miejską Muzeum Miedzi – „Zaginione klucze św. Piotra”
• przedstawimy nową odznakę turystyczną „Korona Legnicy” i powiemy jak ją zdobyć
• wyruszy rajd rowerowy „Od wieży do wieży” na trasie Legnica-Legnickie Pole organizowany przez Stowarzyszenie Turystyki Rowerowej „Ekorama” w Legnicy
• wystąpi Zespół Pieśni i Tańca „Ziemia Legnicka”
• legnicki kolekcjoner Jerzy Janicki zaprezentuje na dziedzińcu zabytkowe automobile
• opowiemy o historii zamkowych wież przebudowanych 600 lat temu

a także:
• poczęstunek „z kuchni zamkowej”
• zwiedzanie zamku w grupach 15 osobowych do godz. 18.00

W 1416 r. książę Ludwik II Piast polecił rozbudować zamkowe wieże swojej legnickiej siedziby w stylu francuskiego gotyku. Przez stulecia górowały one nad miastem stanowiąc symbol znaczenia tutejszych książąt.
Pomimo upływu czasu i licznych zawirowań dziejowych, wieża św. Piotra oraz wieża św. Jadwigi przetrwały do dnia dzisiejszego w niemal niezmienionej formie.
Zapraszając Państwa na uroczyste otwarcie nowego sezonu turystycznego na legnickim zamku, chcemy upamiętnić wydarzenia sprzed 600 lat.

Zaproszenie pdf

Inauguracja sezonu turystycznego na Zamku Piastowskim