ja_mageia_template_v1.2_1.5.x

Wkrótce

Półmaraton
Legnica – Legnickie Pole


"Bieg bitwy pod Legnicą 1241"

8 kwietnia od godz.12:00

 • Narrow screen resolution
 • Wide screen resolution
 • Decrease font size
 • Default font size
 • Increase font size
Home Wydarzenia Wydarzenia
Wydarzenia
Pożegnanie dotychczasowego Dyrektora Muzeum Miedzi

Pożegnanie dotychczasowego Dyrektora Muzeum Miedzi

We wtorek 2 stycznia, w Urzędzie Miasta Legnicy miała miejsce uroczystość pożegnania dotychczasowego Dyrektora Muzeum Miedzi, Pana Andrzeja Niedzielenki. Z legnickim muzeum związany był nieprzerwanie od 1978 r., z czego przez ostatnie 30 lat jako kierujący ww. instytucją. Jednocześnie z rąk Prezydenta Miasta Legnicy nominację na stanowisko Dyrektora otrzymał Pan Marcin Makuch. Panu Andrzejowi Niedzielence dziękujemy za wszystkie lata pracy, zaś Panu Marcinowi Makuchowi życzymy satysfakcji i sukcesów na nowym stanowisku.

                       - Pracownicy Muzeum Miedzi w Legnicy

Więcej…
 
Podsumowanie obchodów miejskiego roku mjr. Władysława Dybowskiego

Podsumowanie obchodów miejskiego roku mjr. Władysława Dybowskiego

13 grudnia w Muzeum Miedzi odbyło się podsumowanie obchodów miejskiego roku mjr. Władysława Dybowskiego, legnickiego Żołnierza Niezłomnego i wiceprezydenta miasta. Spotkanie zostało zorganizowane przez senator Dorotę Czudowską, Zarząd Fundacji Pawła Jurosa oraz Legnicki Klub "Gazety Polskiej”. Gościem specjalnym był dziennikarz Tadeusz Płużański, który wygłosił wykład pt. "Niepodległościowe podziemie w czasach stalinizmu i Bolesława Bieruta".

Więcej…
 
Wieczór patriotyczny z okazji Święta Niepodległości

Wieczór patriotyczny z okazji Święta Niepodległości

Z okazji Święta Niepodległości 11 listopada 2017 r. w Muzeum Miedzi w Legnicy odbył się wieczór patriotyczny. Bohaterem wieczoru był Naczelnik Tadeusz Kościuszko, wzorzec wielkiego patrioty.

Muzeum włączyło się w obchody Roku Tadeusza Kościuszki ustanowionego przez Sejm i Senat Rzeczypospolitej Polskiej w związku z przypadającą w tym roku 200. rocznicą jego śmierci. Kościuszko to postać historyczna, o której powstało ponad 60 pieśni i piosenek, głównie marsze, krakowiaki i polonezy. Sam Kościuszko, jest autorem dwóch polonezów i walca.

Więcej…
 
Rotmistrz Pilecki i Rotmistrz Dybowski - Żołnierze Niezłomni

spotkanie Rotmistrz Pilecki i Rotmistrz Dybowski- Żołnierze Niezłomni

W Muzeum Miedzi 20.10.17r. odbyło się spotkanie Rotmistrz Pilecki i Rotmistrz Dybowski- Żołnierze Niezłomni.
Młodzież z VII Liceum Ogólnokształcącego w Legnicy zaprezentowała montaż poetycko-muzyczny poświęcony Witoldowi Pileckiemu.
Z kolei  Grupa Teatralna z Młodzieżowego Centrum Kultury w Legnicy zaprezentowała wybrane fragmenty spektaklu poświęconego Władysławowi Dybowskiemu.

Więcej…
 
Pozyskanie nowych zbiorów z kolekcji państwa Delinikajtis

nowe zabytki

Muzeum Miedzi w Legnicy pozyskało do zbiorów wyjątkowe przykłady rzemiosła z miedzi, pochodzące z kolekcji państwa Delinikajtis. Nabyte muzealia zostały sfinansowane ze środków FUNDACJI KGHM POLSKA MIEDŹ S.A.
Nasze zbiory zostały wzbogacone o muzealia, które pełniły rozmaite funkcje w życiu codziennym w 2 poł. XIX w. i na pocz. XX w: lampy naftowe, kubki dwuuche, talerze oraz fontanna elektryczna. Większość z nich powstała przy użyciu ówczesnych technologii przemysłowych. W tej grupie znajduje się także dzban oraz osłona dachówki, wytworzone pod koniec XVIII w., przy użyciu tradycyjnej techniki, kotlarstwo. Na uwagę zasługuje fontanna, która pochodzi z jednej z przedwojennej kawiarni warszawskiej.

 FUNDACJI KGHM POLSKA MIEDŹ S.A.

Więcej…
 
Wykład pt. Najazd mongolski na Armenię w świetle kronik z XIII w.

wykład prof. Rościsława Żerelika

8 września (piątek) 2017 r. w Akademii Rycerskiej odbył się wykład prof. Rościsława Żerelika (Uniwersytet Wrocławski) pt. Najazd mongolski na Armenię w świetle kronik z XIII w.

Więcej…
 
Wkrótce otwarcie wieży Św. Piotra

Wkrótce otwarcie wieży Św. Piotra

W dniu 31 sierpnia (czwartek), pracownicy Muzeum Miedzi byli obecni na dziedzińcu zamkowym podczas symbolicznego zamknięcia nowej, miedzianej gałki wieży Św. Piotra. Oznacza to, że już wkrótce zakończy się remont wieży i ponownie zostanie udostępniony taras widokowy na  Zamku Piastowskim.

Stara gałka, wykonana ze stalowej blachy ocynkowanej uległa uszkodzeniu w czasie marcowej wichury nad Legnicą. Z wyrytych na powierzchni metalu inskrypcji dowiadujemy się m.in., że na szczycie wieży Św. Piotra została zamontowana 5 grudnia 1966 r.


Więcej…
 
Koncert na zakończenie VIII LETNIEGO KURSU WOKALNEGO "Canto ergo sum..."

Koncert na zakończenie VIII LETNIEGO KURSU WOKALNEGO

14.07.2017 r.

Koncert wieńczący Letni Kurs Wokalny Canto Ergo Sum był niewątpliwie największym i najciekawszym wydarzeniem artystycznym w naszym Muzeum w minionym tygodniu. Wystąpiło kilku utalentowanych młodych ludzi, śpiewali wcale niełatwy repertuar. Agnieszka Justyna Szumiło prowadziła, a właściwie celebrowała, ten koncert w sposób niezwyczajny. Widać było, że do swoich uczniów ma stosunek bardzo ciepły i serdeczny.

Więcej…
 
Projekcja filmu dokumentalnego "Katedra ormiańska we Lwowie"

Projekcja filmu dokumentalnego

W dniu 12 lipca 2017 r. w Muzeum Miedzi odbyła się projekcja filmu dokumentalnego Artura Jaworskiego pt. "Katedra ormiańska we Lwowie". Jest to kolejne wydarzenie towarzyszące prezentowanej u nas ekspozycji pt. "Katedra ormiańska we Lwowie i jej twórcy".

Więcej…
 
Wystawa Oskara Zięty w Gdyni

Wystawa Oskara Zięty w Gdyni

1 lipca w Muzeum Miasta Gdyni miał miejsce wernisaż wystawy prac Oskara Zięty, znanego legniczanom z niedawno prezentowanej w Muzeum Miedzi ekspozycji miedzianego dizajnu. Jako partnerzy przedsięwzięcia, zachęcamy wszystkich do zapoznania się z gdyńską wystawą.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 4

Edukacja

Lekcje muzealne
.........................................
Reklama

Galeria Plakatów

 • Galeria plakatów
 • Galeria plakatów
 • Galeria plakatów
 • Galeria plakatów
 • Galeria plakatów
 • Galeria plakatów
 • Galeria plakatów