ja_mageia_template_v1.2_1.5.x

Nowa wystawa


INSPIRACJE SZTUKĄ
JAPONII


Akademia Rycerska

 • Narrow screen resolution
 • Wide screen resolution
 • Decrease font size
 • Default font size
 • Increase font size
Home Wydarzenia
Wydarzenia
Mobilne Muzeum Multimedialne w Legnicy

Mobilne Muzeum Multimedialne - otwarcie

Mobilne Muzeum Multimedialne przygotowane z inicjatywy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy z okazji 
Narodowych Obchodów Stulecia Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej

Więcej…
 
Koncert Adriany i Mischy

Fot.Wojciech Obremski (lca.pl)

Koncert Adriany i Mischy (16.06.2018)
Jeszcze nie możemy ochłonąć po sobotnim koncercie Ady i Mischy (Adriana Ferfecka i Mischa Kozlowski). Nie musieliśmy wybierać się do wielkiego świata opery, ponieważ wielki świat zagościł u nas w Legnicy.


Więcej…
 
Koncert - 100-lecie Odzyskania przez Polskę Niepodległości

W sobotę 16 czerwca  odbył się koncert zorganizowany dla uczczenia 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Koncert Adrianny Ferfeckiej i Mischy Kozłowskiego.
Adriana Ferfecka, Legniczanka, absolwentka Zespołu Szkół Muzycznych w Legnicy, obecnie występująca na prestiżowych scenach operowych w całej Europie. Artystka  na co dzień śpiewa w Berlinie, Wenecji i Rzymie. W Jej wykonaniu usłyszeliśmy  pieśni polskich kompozytorów, m.in: Białe Róże, My, Pierwsza Brygada, O mój Rozmarynie, Marsz Strzelców, Warszawianka. W drugiej części koncertu arie z oper Giacomo Pucciniego, Giuseppe Verdiego, Gioacchino Rossiniego,  Georgesʹa Bizeta.

Więcej…
 
Spacer Śladami legnickich zegarów

Spacer Śladami legnickich zegarów

Wczorajszy niedzielny spacer "Śladami legnickich zegarów" (10.06.2018) spotkał się z entuzjazmem mieszkańców Legnicy i mediów. Przyznamy szczerze, że jesteśmy mile zaskoczeni! Dziękujemy za tak liczne przybycie. Było nas na spacerze ponad 100 osób. Dyrektor Muzeum Miedzi - Marcin Makuch obiecuje, że to nie ostatnia taka podróż, planujemy więc kolejną edycję spacerów szlakiem legnickich zegarów.


Więcej…
 
NOC MUZEALNA 2018

NOC MUZEALNA - koncert

NOC MUZEALNA 19.05.2018

Co to była za noc! Już od 13 lat Noc Muzealna w Legnicy cieszy się wielką popularnością. W tym roku program był bardzo bogaty. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Więcej…
 
NOC MUZEALNA - program

NOC MUZEÓW


Zwiedzanie nieznanych pomieszczeń legnickiego Dworca Kolejowego oraz przejażdżka zabytkowym pociągiem Endolino. Koncert muzyki klasycznej prosto z Tokio. Warsztaty origami, degustacja sushi, warsztaty tworzenia miedzianych błyskotek, wieża widokowa św. Piotra. To i wiele innych atrakcji czeka na zwiedzających podczas Nocy Muzealnej w sobotę 19 maja. Zachęcamy do zapoznania się z programem!


Więcej…
 
Miś, który jeżdził koleją...

Pociągi Pełne Kultury

"Miś, który jeździł koleją, czyli Muzeum Miedzi i Koleje Dolnośląskie w ramach projektu Pociągi Pełne Kultury, zapraszają na wystawę Pora na dobranoc..."
Co to była za przygoda! W piątek 13 kwietnia w Pociągu Pełnym Kultury, który odjechał z Legnicy do Wrocławia, gościliśmy nietypowego pasażera. Miś Uszatek z klapniętym uszkiem zachęcał do wybrania się na wystawę o bajkach z minionej epoki. Miś obiecał, że oprócz niego, zwiedzający w Muzeum Miedzi w Legnicy, będą mogli zobaczyć resztę bajkowej ferajny, między innymi: Bolka i Lolka, Reksia, Wilka i Zająca oraz wielu innych znanych i lubianych przyjaciół z II połowy XX wieku.

Więcej…
 
Wernisaż wystawy Świątynia SŁawy

 Świątynia SŁawy - otwarcie wystawy

W poniedziałek 9 kwietnia odbył się wernisaż wystawy „Świątynia Sławy”- projekty witraży Michała Borucińskiego dla Muzeum Wojska w Warszawie.
Po wernisażu historycy z Muzeum Miedzi - Konrad Byś i Grażyna Humeńczuk, wygłosili wykłady związane z Bitwą pod Legnicą.

Grażyna Humeńczuk - Ikonografia bitwy legnickiej z 1241 r. w zbiorach Muzeum Miedzi.
Konrad Byś - Henryk Pobożny z Cincinnati. O zapomnianym rysunku Carla Friedricha Lessinga.

Więcej…
 
Półmaraton Legnica - Legnickie Pole 1241

wykład dr Tomasz Stolarczyk

W niedzielę 8 kwietnia odbył się "Półmaraton Legnica - Legnickie Pole 1241" organizowany przez Legnickie Stowarzyszenie ZAWISZA – Zrzeszenie Aktywności Wszelakiej i Sportów Zdecydowanie Amatorskich. Współorganizatorem tej imprezy było Muzeum Miedzi w Legnicy.
Ponad 600 uczestników wystartowało i dobiegło do mety. Po ochłonięciu i krótkim odpoczynku biegacze mogli wraz z przewodnikiem zwiedzać Muzeum Bitwy Legnickiej i barokowy kościół św. Jadwigi.

Więcej…
 
Pożegnanie dotychczasowego Dyrektora Muzeum Miedzi

Pożegnanie dotychczasowego Dyrektora Muzeum Miedzi

We wtorek 2 stycznia, w Urzędzie Miasta Legnicy miała miejsce uroczystość pożegnania dotychczasowego Dyrektora Muzeum Miedzi, Pana Andrzeja Niedzielenki. Z legnickim muzeum związany był nieprzerwanie od 1978 r., z czego przez ostatnie 30 lat jako kierujący ww. instytucją. Jednocześnie z rąk Prezydenta Miasta Legnicy nominację na stanowisko Dyrektora otrzymał Pan Marcin Makuch. Panu Andrzejowi Niedzielence dziękujemy za wszystkie lata pracy, zaś Panu Marcinowi Makuchowi życzymy satysfakcji i sukcesów na nowym stanowisku.

                       - Pracownicy Muzeum Miedzi w Legnicy

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 2

Edukacja

Lekcje muzealne
.........................................
Reklama

Galeria Plakatów

 • Galeria plakatów
 • Galeria plakatów
 • Galeria plakatów
 • Galeria plakatów
 • Galeria plakatów
 • Galeria plakatów
 • Galeria plakatów