ja_mageia_template_v1.2_1.5.x

Wkrótce

WYKŁAD

prof. Rościsława Żerelika
pt. Najazd mongolski na Armenię
w świetle kronik z XIII w.

8 września (piątek) godz. 16.00

Akademia Rycerska
Wstęp wolny

 • Narrow screen resolution
 • Wide screen resolution
 • Decrease font size
 • Default font size
 • Increase font size
Home Wydarzenia
Wydarzenia
Koncert na zakończenie VIII LETNIEGO KURSU WOKALNEGO "Canto ergo sum..."

Koncert na zakończenie VIII LETNIEGO KURSU WOKALNEGO

14.07.2017 r.

Koncert wieńczący Letni Kurs Wokalny Canto Ergo Sum był niewątpliwie największym i najciekawszym wydarzeniem artystycznym w naszym Muzeum w minionym tygodniu. Wystąpiło kilku utalentowanych młodych ludzi, śpiewali wcale niełatwy repertuar. Agnieszka Justyna Szumiło prowadziła, a właściwie celebrowała, ten koncert w sposób niezwyczajny. Widać było, że do swoich uczniów ma stosunek bardzo ciepły i serdeczny.

Więcej…
 
Projekcja filmu dokumentalnego "Katedra ormiańska we Lwowie"

Projekcja filmu dokumentalnego

W dniu 12 lipca 2017 r. w Muzeum Miedzi odbyła się projekcja filmu dokumentalnego Artura Jaworskiego pt. "Katedra ormiańska we Lwowie". Jest to kolejne wydarzenie towarzyszące prezentowanej u nas ekspozycji pt. "Katedra ormiańska we Lwowie i jej twórcy".

Więcej…
 
Wystawa Oskara Zięty w Gdyni

Wystawa Oskara Zięty w Gdyni

1 lipca w Muzeum Miasta Gdyni miał miejsce wernisaż wystawy prac Oskara Zięty, znanego legniczanom z niedawno prezentowanej w Muzeum Miedzi ekspozycji miedzianego dizajnu. Jako partnerzy przedsięwzięcia, zachęcamy wszystkich do zapoznania się z gdyńską wystawą.

Więcej…
 
Koncert zespołu Karpeta Jazz Brothers

Koncert zespołu Karpeta Jazz BrothersW czwartkowy wieczór 29 czerwca w Muzeum Miedzi królował swing. Z powodu deszczowej aury koncert, planowany w muzealnym lapidarium, odbył się w murach Gmachu Głównego. Strugi deszczu nie zniechęciły publiczności, która tłumnie zjawiła się na występ zespołu Karpeta Jazz Brothers. Wykonawcy zaprezentowali wiele klasycznych utworów jazzowych i swingowych doprawionych własną, porywającą aranżacją.

Więcej…
 
Wykład pt. "Ormianie w Polsce - ponad 600 lat historii"

prof. dr hab. Krzysztof Stopka

28 czerwca (środa) w Akademii Rycerskiej gościł prof. dr hab. Krzysztof Stopka. Historyk, armenolog i dyrektor Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Maius w swoim wykładzie przybliżył słuchaczom dzieje polskich Ormian. Wystąpienie poprzedził zarys burzliwej historii Armenii od czasów starożytnych po współczesność. Zgromadzona publiczność miała również okazję dowiedzieć się o roli i znaczeniu diaspory ormiańskiej na terenie dawnej Rzeczypospolitej szlacheckiej oraz jej wpływu na kształtowanie się kultury sarmackiej.


Więcej…
 
Konkurs historyczny o Puchar Prezydenta Miasta Legnicy

Konkurs historyczny o Puchar Prezydenta Miasta Legnicy

Dnia 14.06.17r. w  Muzeum Miedzi odbył się 30 z kolei  konkurs historyczny o Puchar Prezydenta Miasta Legnicy.
Tegoroczna edycja konkursu była poświęcona historii Legnicy po 1945 roku.
Dla uczczenia pamięci  Władysława Dybowskiego i zaakcentowania obchodów Legnickiego Roku Majora Władysława Dybowskiego poszerzyliśmy zakres zagadnień konkursowych o wiedzę  na temat Legnickiego Żołnierza Niezłomnego.
Do udziału w zmaganiach konkursowych zgłosiło się sześć szkół średnich. Młodzież była solidnie przygotowana, poziom ich wiedzy  był imponujący.
Muzeum Miedzi serdecznie dziękuje drużynom i ich opiekunom.

Więcej…
 
Rozstrzygnięcie konkursu na plakat o Władysławie Dybowskim

I miejsce: Martyna GomułkaRozstrzygnięcie konkursu na plakat
WŁADYSŁAW DYBOWSKI
17.05.1892-30.07.1947
LEGNICKI ŻOŁNIERZ NIEZŁOMNY

W dniach 2 marca – 14 czerwca 2017 r. Muzeum Miedzi w Legnicy organizowało konkurs na plakat „Władysław Dybowski 17.05.1892-30.07.1947. Legnicki Żołnierz Niezłomny”. Prace konkursowe przyjmowane były do dnia 31 maja 2017 r. Łącznie złożono 101 prac.


Więcej…
 
Konkurs historyczny pt. "Major Władysław Dybowski i inni żołnierze wyklęci"

Konkurs historyczny pt. W środę 31 maja, w gmachu Akademii Rycerskiej miał miejsce konkurs historyczny pt. "Major Władysław Dybowski i inni żołnierze wyklęci",  zorganizowany przez Fundację Pawła Jurosa przy wsparciu Fundacji KGHM Polska Miedź. Młodzież legnickich szkół średnich miała okazję sprawdzić swoją wiedzę na temat życia i działalności legnickiego żołnierza wyklętego oraz innych przedstawicieli polskiego podziemia niepodległościowego po II wojnie światowej.

Więcej…
 
Promocja książki pt. "Między Pragą a Legnicą. Matthäus (Matthias) Knote. Śląski rzeźbiarz epoki baroku i jego warsztat"

promocja książki - Artur Kolbiarz

W środę 24 maja o godz. 16.00 odbyła się promocja najnowszego wydawnictwa Muzeum Miedzi połączona ze spotkaniem z autorem. Publikacja dra Artura Kolbiarza, historyka sztuki i pracownika naukowego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, wydobywa z zapomnienia postać żyjącego w XVII w. legnickiego rzeźbiarza Matthäusa Knote.


Więcej…
 
Noc Muzealna 2017 - fotogaleria

Noc muzealna w Muzeum Miedzi

Noc Muzealna w Muzeum Miedzi w Legnicy - 20 maja 2017 r.
Fotogaleria

Po raz dwunasty Muzeum Miedzi organizowało Noc Muzealną. W sobotę 20 maja, zgodnie z utartym zwyczajem, na przybywających do naszego Muzeum gości czekały aktualne ekspozycje. W tym roku dwie z nich poświęcone były legnickim twórcom: barokowemu rzeźbiarzowi Matthausowi Knote i żyjącemu na przełomie XIX i XX w. malarzowi Walterowi Bayerowi. Popularnością cieszyły się wystawy żołnierzyków ze zbiorów Rafała Kaufholda oraz Festiwalu Srebro. Lapidarium rozbrzmiało dźwiękami muzyki w wykonaniu Orkiestry Dętej Zespołu Szkół Muzycznych w Legnicy.


Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 2

Edukacja

Lekcje muzealne
.........................................
Reklama

Galeria Plakatów

 • Galeria plakatów
 • Galeria plakatów
 • Galeria plakatów
 • Galeria plakatów
 • Galeria plakatów
 • Galeria plakatów
 • Galeria plakatów