Otwarcie wystawy

Legnicki Festiwal SREBRO PDF Drukuj
Wystawy czasowe
środa, 29 kwietnia 2015 09:02

Legnicki Festiwal SREBROLegnicki Festiwal SREBRO to największy i najważniejszy w Polsce pokaz biżuterii artystycznej i małego designu, organizowany w naszym mieście od ponad trzydziestu lat. Minęło 36 lat od rozpoczęcia przygody legnickiej Galerii Sztuki ze srebrem i premiery I Ogólnopolskiego Przeglądu Form Złotniczych (1979), który kontynuowany jest do dziś pod nazwą Międzynarodowego Konkursu Sztuki Złotniczej.

Dziś Festiwal cieszy się ponadnarodową renomą, a w jego ramach corocznie prezentowanych jest co roku ponad 20 wystaw indywidualnych i grupowych artystów z Polski i zagranicy. Tegoroczna edycja, to jak zawsze zjawiskowa biżuteria autorska, której daleko do ozdób jakie nosimy czy znajdujemy z sklepach, pokazana w setkach wariantów (łącznie ekspozycje gromadzą ponad półtora tys. obiektów nowoczesnej sztuki złotniczej). Wystawy indywidualne to pokazy artystów z Holandii, Niemiec i projektantek z Korei Południowej, Włoch oraz Polski. W prezentacjach zbiorowych obejrzymy np. biżuterię polskich grup artystycznych, których historia często wiąże się z Legnicą, a także zjawiskowe prace z użyciem bursztynu. Wystawa Konkursowa „Granice” pokazuje jak zawsze zaskakujące rozwiązania konceptualne, a jej zwycięzców (w tym laureata Nagrody Prezydenta Legnicy) poznamy podczas kulminacji Festiwalu, w weekend 15-16 maja. W tych dniach odbędą się też: koncert jazzowy (Letia Business Centre, piątek 20.00), seminarium z prezentacjami artystów oraz teoretyków sztuki (Hotel Qubus, sobota, godz. 10.00), a także happeningi w sercu miasta.

Legnicki Festiwal SREBRO: 28 kwietnia – 7 czerwca 2015 r.
Kulminacja (wernisaże wystaw): 15 - 16 maja 2015 r.
Wstęp na wszystkie wydarzenia festiwalowe jest darmowy. Zapraszamy na wystawy w rynku, w Galeriach: Sztuki, Ring, Pod Przepiórczym Koszem, Niello, Satyrykon, Piekarska 3, a także w Muzeum Miedzi, LCK i Holu Starego Ratusza (Teatr Modrzejewskiej). Szczegółowe informacje na: www.silver.legnica.pl.