Autorzy pokazu są grafikami i absolwentami wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych. Małgorzata zajmuje się grafiką warsztatową i projektowaniem kostiumu teatralnego. Marek jest wykładowcą projektowania graficznego na ASP. Realizują swoje projekty zawsze z nietypowych materiałów.

Zadebiutowali w 1993 r. kolekcją z tektury, następne dwie powstały z Miedzi, potem z tworzyw sztucznych i szkła, gazet, aluminium i piór, folii ratowniczej, dętek i opon samochodowych, płyt CD i skóry.

Artyści wzięli udział w ponad 80 pokazach mody w Polsce, Włoszech, Słowacji, Czechach, Belgii, Portugalii i Niemczech. Największym ich dotychczasowym sukcesem  był pokaz na Biennale w Wenecji w 1996r., EXPO 2000 w Hannoverze oraz Parlamencie Europejskim w Brukseli w 2005r.

Autorzy zwracają baczną uwagę na warsztat i tworzywo, "obiekty mody" są realizowane ręcznie z użyciem tradycyjnych technik i prostych narzędzi. Starają  się  zacierać  granice między dyscyplinami sztuki, poza pokazami mody kolekcje są  eksponowane w galeriach w formie rzeźb czy instalacji oraz na festiwalach teatralnych.

Najnowsza kolekcja składa się z 12 kostiumów. Suknie zostały wykonane z miedzi i metalicznych tkanin. Uzupełniają je futurystyczne, przestrzenne nakrycia głowy, które w każdej kolekcji "teatru mody" odgrywają istotną rolę. Kolekcja jest inspirowana kulturą materialną egzotycznych, starych cywilizacji. Każdy strój jest odrębnym znakiem plastycznym. Miedź jest tworzywem wyjątkowo efektownym i szlachetnym. Pięknie reaguje na światło, można z niej uzyskać wiele wariantów barw i faktur.

Fot. Dariusz Berdys