WYKŁAD

prof. Rościsława Żerelika
pt. Najazd mongolski na Armenię
w świetle kronik z XIII w.

8 września (piątek) godz. 16.00

Home Eksponat miesiąca Medal nagrodowy SATYRYKON 2014
Medal nagrodowy SATYRYKON 2014 PDF Drukuj
piątek, 01 sierpnia 2014 00:00

Medal nagrodowy SATYRYKON 2014

projekt i wykonanie - Norbert Sarnecki
materiał i technika- brąz, odlew
data powstania- 204r.
nakład - 10 szt.
nr inw. ML/Sz 2076

Medal nagrodowy SATYRYKON 2014

Międzynarodowa Wystawa SATYRYKON, to konkurs otwarty dla rysowników, grafików, malarzy, rzeźbiarzy, plakacistów i fotografików. Co roku biorą w nim udział artyści z kilkudziesięciu krajów świata.

Prace najciekawsze są nagradzane i prezentowane na wystawach. Wyróżnieni artyści otrzymują medale, które również wykonują artyści. W tym roku autorem medali jest Norbert Sarnecki, który mówi o sobie: urodziłem się 13 listopada 1974 roku w Kielcach. W 1994 roku ukończyłem Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Kielcach z tytułem technika form  użytkowych ze specjalnością kamieniarstwo artystyczne. Następnie przez dwa lata pracowałem w warsztacie kamieniarskim na stanowisku  specjalisty-liternika. W 1996 roku rozpocząłem studia w Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu na Wydziale Malarstwa, Grafiki i Rzeźby. Dyplom  uzyskałem w 2001 roku w pracowni prof. Józefa Petruka. W latach 2001-2009 byłem asystentem w pracowni prof. Wojciecha Kujawskiego,  między 2005 a 2009 byłem kierownikiem warsztatów technologicznych  Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. W maju 2010 uzyskałem tytuł  doktorski pracą "Nie-pomniki w przestrzeni miejskiej".

Norbert Sarnecki jest laureatem Grand Prix  SATYRYKON  2004r., a w 2010r. otrzymał nagrodę Prezydenta miasta Legnicy.

B.S.