Inspiracje  ikoną w sztuce współczesnej - wykład

Zaproszenie na wykład Grzegorza Niemyjskiego 15 lutego o godz. 17:00 /Gmach Główny Muzeum Miedzi/.

Serdecznie zapraszamy na wykład legnickiego artysty Grzegorza Niemyjskiego znanego między innymi z rzeźbiarskich realizacji w przestrzeni naszego rynku. Artysta pracuje na co dzień w Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu, w Katedrze Rzeźby i Działań Przestrzennych.
Będzie to omówienie połączone z prezentacją różnych przykładów współczesnej twórczości, zainspirowanej ikoną, jej przesłaniem duchowym lub aspektem formalnym.
Ikona jako zjawisko plastyczne zanurzone w sferze wiary, przeżywa w ostatnich latach swój renesans. Wystąpienie będzie oparte o treść książki Renaty Rogozińskiej "Ikona w sztuce XX wieku”.

Inspiracje  ikoną w sztuce współczesnej - wykład

"Inspiracje ikoną w sztuce współczesnej"
wykład Grzegorza Niemyjskiego
15 lutego 2019 r., godz. 17:00