„Rozstrzelane miasta.
Poznań – Budapeszt 1956"

Home Eksponat miesiąca Lignitzische Merkwürdigkeiten oder historische Beschreibung der Stadt und Fürstenthums Lignitz im Hertzoghtum Schlesien
Lignitzische Merkwürdigkeiten oder historische Beschreibung der Stadt und Fürstenthums Lignitz im Hertzoghtum Schlesien PDF Drukuj
wtorek, 01 marca 2005 00:00

nr inwentarzowy: 10333
autor: Johann Peter Wahrendorf
rok wydania: 1724
data pozyskania: grudzień 2004

Muzeum Miedzi podczas jednej z ostatnich aukcji antykwarycznych wzbogaciło się o staroduk: "Lignitzische Merkwürdigkeiten oder historische Beschreibung der Stadt und Fürstenthums Lignitz im Hertzoghtum Schlesien", autorem którego jest Johann Peter Wahrendorf. Jest to historyczny opis Legnicy i księstwa legnickiego, zawierający olbrzymią wiedzę o ówczesnym mieście. Książka wydana została w 1724 w Budziszynie (Budissin) przez wyd. David Richter. Oprawa w pergaminie, stron 630.

Johann, Peter Wahrendorff
ur. 16.01.1683 r. w Legnicy
Był lekarzem i historiografem, studiował w Lipsku i Erfurcie. Był doktorem filozofii i medycyny, w latach 1706 - 1710 praktykował w Legnicy.
Zm. 05.12.1735 r. w Legnicy

Zakup starodruku umożliwiony dzięki wsparciu finansowemu Auchan