Śladami znanych Legniczan

12.07.2020  - "Śladami znanych Legniczan", prowadzący: Marek Żak.

Śladami znanych Legniczan, premiera 12 lipca godz. 14.00

Tym razem „zabierzemy” mieszkańców miasta na spacer po znajdującym się przy ul. Wrocławskiej cmentarzu komunalnym w Legnicy. W trakcie spotkania odwiedzimy groby zasłużonych Legniczan, którzy zostali pochowani na tej nekropolii. Będzie to okazja do zapoznania się z historią miasta poprzez sylwetki lokalnych artystów, badaczy, fotografów, działaczy kultury, duchownych i pedagogów, którym przyszło żyć oraz pracować w powojennej Legnicy, w podzielonym mieście, gdzie za murami radzieckich kwadratów stacjonowało kilkadziesiąt tysięcy radzieckich żołnierzy i sztab Północnej Grupy Wojsk Armii Radzieckiej. O tym wszystkim opowie nam historyk, kierownik działu Historii Górnictwa i Hutnictwa Miedzi, Marek Żak. Film będzie dostępny zarówno na naszym Facebooku jak i również na stronie internetowej oraz kanale YouTube. Zapraszamy.

Wirtualne legnickie spacery historyczne. Śladami znanych Legniczan.

Film dostępny na fb youtube/ Muzeum Miedzi