Informacja dotycząca sprzedaży banknotu 0 euro

29 sierpnia o godzinie 10.00 w oddziale Muzeum Miedzi w Legnicy (Akademia Rycerska, ul. Chojnowska 2) odbędzie się premiera emisji banknotu pamiątkowego 0 Euro – LEGNICA – ZAMEK PIASTOWSKI. Będzie to pierwszy w Polsce banknot pamiątkowy, którego emitentem jest muzeum.

W godzinach od 12:00 do 16:00 banknoty pamiątkowe będą również dostępne w dwóch dodatkowych kasach – Muzeum Miedzi, wejście od ul. Św. Jana 1 oraz w Pawilonie z Reliktami Kaplicy Romańskiej na dziedzińcu Zamku Piastowskiego - brak możliwości zapłaty kartą płatniczą w ostatniej lokalizacji.

W dniu emisji banknot będzie można nabyć w specjalnym automacie (uwaga: automat przyjmuje tylko monety 5 zł). Koszt jednostkowy banknotu wynosić będzie 20 zł.

Numer serii i wersja banknotu (standardowa lub jubileuszowa, tzw. Anniversary Edition) będą wybierane do sprzedaży stacjonarnej oraz online losowo.

Sprzedaż online:
Sprzedaż stacjonarna rozpoczyna się od 29.08.2020 r. od godz. 10.00. Od tego momentu można składać zamówienia internetowe (na max. 2 sztuki). Wcześniejsze zgłoszenia nie będą realizowane.

Adres, na który należy składać zamówienia:

Procedura sprzedaży online:

1. Klient składa zamówienie na max. 2 sztuki i podaje adres do wysyłki.
2. My wyliczamy koszty np.: 2 banknoty po 20 zł + koszt przesyłki 18 zł, razem 40 + 18 = 58 zł. i podajemy nr konta na który należy wpłacić wymienioną kwotę.
3. Gdy pieniądze znajdą się na naszym koncie, wysyłamy kurierem zamówione banknoty na podany wcześniej adres.

Termin realizacji zamówienia do 14 dni kalendarzowych od momentu wpływu pieniędzy na konto.

www.muzeum-miedzi.art.pl/sklep/gadzety-pamiatki

Bilet mobilny
W 1. Dniu Emisji banknotu będzie możliwość jego zakupu osobiście. Wiąże się z tym konieczność pobrania biletu mobilnego z numerem danego użytkownika w wirtualnej kolejce. Takie rozwiązanie umożliwi osobom chcącym zakupić banknot nie tylko pobranie biletu, ale również podgląd ich aktualnego miejsca w kolejce.
Uwaga: Usługa biletu mobilnego będzie dostępna w dniu 29 sierpnia 2020 r. i dedykowana tylko sprzedaży stacjonarnej.
Banknoty sprzedawane będą według kolejności numerów biletów mobilnych oraz wyłącznie osobom posiadającym taki bilet.
Będą Państwo mogli stanąć w jednej z trzech „wirtualnych kolejek” (Emitent-Muzeum Miedzi w Legnicy przygotował 3 punkty sprzedaży):
Bilet mobilny kod QR1. Akademia Rycerska, ul. Chojnowska 2, sprzedaż od godz. 10:00
2. Kasa Główna Muzeum, ul. Partyzantów 3, sprzedaż od godz. 12.00
3. Zamek Piastowski (dziedziniec), Plac Zamkowy 1, sprzedaż od godz. 12.00
Do każdego z powyższych punktów będzie obowiązywać osobna kolejka i osobne bilety mobilne. Użytkownik będzie mógł wybrać miejsce, w którym będzie chciał stanąć w „wirtualnej kolejce”.
Aby przejść na stronę pobierania biletu mobilnego, należy odczytać widoczny obok kod QR, używając aplikacji czytnika kodów QR na smartfonie. Można również załadować w przeglądarce stronę znajdującą się pod adresem https://biletmobilny.esouvenir.pl.

Połączenie z systemem jest bezpieczne i obsługuje szyfrowanie danych certyfikatem SSL.
Prezentowany obok film wyjaśnia zasadę działania systemu iFLOW, obsługującego mobilne bilety w wirtualnej kolejce.

Po przejściu na stronę obsługującą bilety użytkownik powinien zobaczyć przycisk "Pobierz bilet", powyżej którego znajdują się logo Emitenta banknotu wraz z jego nazwą. Kliknięcie w przycisk powoduje pobranie biletu na smartfona oraz wyświetlenie kolejnego ekranu. Znajdują się na nim aktualna pozycja w kolejce, numer biletu oraz przycisk "Opuść kolejkę".
Użytkownicy, którzy pobrali bilety, a rezygnują z możliwości zakupu banknotu proszone są o opuszczenie wirtualnej kolejki w celu usprawnienia obsługi pozostałych osób.
Każda osoba, która pobrała bilet i oczekuje w wirtualnej kolejce będzie powiadomiona przez system, gdy nadejdzie jej kolej. W ten sposób użytkownik nie musi tracić cennego czasu na czekanie w klasycznej kolejce, zachowując jednocześnie podgląd aktualnej ilości osób oczekujących przed nim.

Widoczny obok film wyjaśnia, jak odczytać kod QR, umożliwiający przejście do systemu pobierania biletu w wirtualnej kolejce.