Najnowsze wydawnictwo „Walter Bayer (1883-1946). Życie i twórczość”

Już jest !. Nowa i pachnąca drukiem kolejna publikacja pod szyldem Muzeum Miedzi w Legnicy - „Walter Bayer (1883-1946). Życie i twórczość”.

Dwa lata gromadzenia informacji i materiałów o życiu kolejnego ważnego dla naszego miasta legniczanina, jakim był Walter Bayer, zaowocowało książką, którą z dumą i przyjemnością oddajemy do Waszych rąk. Z pewnością dla osób kochających historię oraz sztukę naszego przedwojennego miasta pięknym prezentem od Was i dla Was może być książka o legnickim malarzu, nauczycielu i rysowniku, który zasłynął między innymi z zamiłowania do baśniowych scen.
Walter Bayer działał i tworzył w pierwszej połowie XX wieku.
W 2017 roku muzeum otrzymało niezwykły dar, na który składało się ponad 50 prac tego artysty. Jeszcze w tym samym roku mieliśmy okazję oglądać je na wystawie. W najnowszym muzealnym wydawnictwie opisano życie i działalność artystyczną Waltera Bayera oraz zamieszczono katalog jego prac.

Książkę przygotowała kustosz i wieloletni kierownik Działu Historii Grażyna Humeńczuk, autorka m.in. cyklu czterech książek: "Legnica na dawnych kartach pocztowych", "Nowy Ratusz w Legnicy 1905-2005" i "Elfriede Springer (1886-1959). Życie i twórczość" oraz współautorki książek: "Teodora Blätterbauera obraz Legnicy i Śląska 2 połowy XIX wieku" i "Śladami legnickich zegarów".

Książkę możecie już kupić w kasach naszego Muzeum, koszt to tylko 45 zł. Publikacja jest dwujęzyczna: polsko – niemiecka. Polecamy.