Elektrotinty Remigiusza Dobrowolskiego

Płyta miedziana może być matrycą dla wielu technik graficznych: miedziorytu, akwaforty, akwatinty. W połowie XX wieku powstała jeszcze jedna technika tworzenia grafiki z miedzianej matrycy, na której „rysunek” powstaje dzięki elektrolitycznemu trawieniu płyty.

Wystawa Elektrotinty Remigiusza Dobrowolskiego prezentuje prace artysty pochodzącego z Poznania, gdzie ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych. W latach 1989-1993 studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Urbino we Włoszech. Z pierwszego wykształcenia jest specjalistą od wystawiennictwa, z drugiego dyplomowanym malarzem, a przede wszystkim niespokojnym duchem szukającym własnych środków wyrazu dla nurtujących go problemów artystycznych.

Wystawa "Elektrotinty Remigiusza Dobrowolskiego"
Listopad 2018 - Marzec 2019
Muzeum Miedzi w Legnicy /Gmach Główny/

Otwarcie wystawy piątek 30 listopada 2018 r.

Elektrotinty Remigiusza Dobrowolskiego