Spotkanie autorskie z Barbarą Siwik

Dziś w naszym Muzeum gościliśmy Panią Barbarę Siwik, autorkę wspomnień o zmierzchu Liegnitz i narodzinach Legnicy w 1945 r.

Polska i niemiecka publiczność, która niemal wypełniła salę muzealną w Akademii Rycerskiej, miała okazję wysłuchać fragmentów najnowszej książki Pani Barbary pt. "Unwegsame Pfad der Zeit" ("Ciernista ścieżka czasu"). Autorka podzieliła się z nami osobistym doświadczeniem z ostatnich lat wojny i trudnej powojennej rzeczywistości, w której stworzone przez dorosłych szaleństwo i nienawiść brutalnie wkroczyły w świat małego dziecka.

Składamy serdeczne podziękowania Pani Barbarze za dzisiejsze piękne spotkanie, dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do jego organizacji, a także licznie zgromadzonym słuchaczom. Liczymy, że w przyszłości pojawi się polskie tłumaczenie książki Pani Barbary Siwik. Dziękujemy również Pani Karolinie Kuszyk za tłumaczenie naszego spotkania z języka niemieckiego na język polski jak i za miłą atmosferę.

Fot.E.Berdys