Kropka i kreska - Dolny Śląsk w abstrakcji filmowej. Warsztaty

"KROPKA I KRESKA – DOLNY ŚLĄSK W ABSTRAKCJI FILMOWEJ" W MUZEUM MIEDZI W LEGNICY 18.07.2019 ROK

TEMAT WARSZTATÓW -> MIEDŹ

I Grupa, dzieci 8 – 10 lat
zajęcia od godz. 10:00 do godz. 13:00

II Grupa, dzieci 11 – 12 lat
zajęcia od godz. 14:00 do godz. 17:00

Zapisów należy dokonywać e-mailowo do Działu Naukowo – Oświatowego na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. do dnia 15.07.2019 roku. Zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych powiadomimy e-mailowo 16.07.2019 roku.

Dzieci w trakcie zajęć mają zapewniony catering oraz opiekę!!!

Miło nam poinformować, że OKiS wraz z Muzeum Miedzi rozpoczyna realizację projektu pn. „KROPKA I KRESKA – Dolny Śląsk w abstrakcji filmowej”.
W okresie czerwiec – lipiec 2019 zrealizujemy na terenie Dolnego Śląska cykl interdyscyplinarnych warsztatów plastyczno – filmowych dla dzieci.
To projekt edukacji kulturalno – artystycznej skierowany do dzieci w wieku 8 – 12 lat w ramach Akademii Doktora Korczaka w Ośrodku Kultury i Sztuki we Wrocławiu. Celem działań Akademii jest rozwój i edukacja dzieci poprzez zaangażowanie w działania artystyczne, nadawanie im wysokiej rangi i ukazywanie szerszej publiczności.

W ramach warsztatów plastyczno – filmowych grupy dzieci w dwóch kategoriach wiekowych (8 – 10 lat oraz 11 – 12 lat), pod kierunkiem edukatorów i filmowców, zrealizują w instytucjach kultury na Dolnym Śląsku krótkometrażowe filmy abstrakcyjne w oparciu o lokalne techniki rzemieślnicze i dziedzictwo kulturowe budujące od dziesięcioleci tożsamość regionu.

W czasie warsztatów dzieci:
– dowiedzą się czym jest jest film abstrakcyjny,
– nabędą wiedzę o regionalnych tradycjach rzemieślniczych i kulturze swojego regionu,
– podejmą działania w grupie w celu osiągnięcia wspólnego efektu,
– rozwiną kreatywność filmową: wizualną, dźwiękową, narracyjną,
– rozwiną kreatywność plastyczną w oparciu o techniki rzemieślnicze.

W sumie zrealizowanych zostanie min. 16 filmów krótkometrażowych współtworzonych przez dolnośląskie dzieci. Filmy ukazywać będą różnorodność i tożsamość regionu Dolnego Śląska oraz będą promować nasz region w kraju i zagranicą. Wsparcia dzieciom udzielą doświadczeni i zawodowi filmowcy zajmujący się różnymi technikami filmowymi, przede wszystkim animacją poklatkową.
Premiera filmów odbędzie się 4 października br. na Międzynarodowym Festiwalu Punto y Raya JUNIOR 2019 w Centrum Technologii Audiowizualnych we Wrocławiu. Festiwal dedykowany jest dzieciom, a program Festiwalu przewiduje m. in. międzynarodowy konkurs abstrakcyjnych filmów autorstwa dzieci ocenianych przez dziecięcą publiczność, pokazy filmowe, dziecięce występy audiowizualne oraz bardzo szeroki program edukacyjny.

W czasie Festiwalu organizatorzy przygotują specjalną sesję poświęconą filmom z Dolnego Śląska.

Kropka i kreska - Legnica w abstrakcji filmowej. Warsztaty

Organizator: Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu- Instytucja Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego, Akademia Doktora Korczaka

Współorganizator: Centrum Technologii Audiowizualnych we Wrocławiu, Bolesławiecki Ośrodek Kultury, Fundacja Bazalt, Stara Kopalnia w Wałbrzychu, Huta Julia w Piechowicach, Centrum Wiedzy o Wodzie Hydropolis, Muzeum Miedzi

Patronat honorowy: Rzecznik Praw Dziecka RP, Marszałek Województwa Dolnośląskiego, Polskie Stowarzyszenie im. Janusza Korczaka,

Dofinansowano ze środków: Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego.

Partnerzy: Punto y Raya Junior Festival

Patronat medialny: TVP Wrocław, Polskie Radio Wrocław, Polskie Radio Kultura, Radio Ram, DOKiS.pl, Miesięcznik ODRA