Tory historii. 175 lat kolei w Legnicy. Z wizytą w Stacji Muzeum

W ramach przygotowań do wystawy czasowej poświęconej historii kolei w Legnicy, pracownicy Muzeum Miedzi odwiedzili Stację Muzeum w Warszawie.

Wystawa stała, prezentowana w murach dawnego dworca Warszawa Główna, a także skansen taboru kolejowego spotkały się z wielkim zainteresowaniem naszych muzealników. Wizyta była okazją do wymiany doświadczeń i pogłębienia wiedzy o kolei. W magazynach Stacji Muzeum odnaleźliśmy wiele ciekawych eksponatów.

Szczególne podziękowania składamy Panu Marcinowi Brzomińskiemu, pracownikowi Stacji Muzeum, za ogromne zaangażowanie włożone w czasie naszego spotkania i za podzielenie się z nami swoją wiedzą.

Owoce naszego spotkania będziecie mogli z całą pewnością obejrzeć na wystawie "Tory historii. 175 lat kolei w Legnicy". Rozkładowe otwarcie naszej ekspozycji - 18 października 2019 roku.

Polecamy wizytę w Stacji Muzeum. Mamy nadzieję, że nasza krótka fotorelacja zachęci Was do tego!

stacja_muzeum_01
Dawna sala WARSu na stacji Warszawa Główna - obecnie sala eventowa Stacji Muzeum
stacja_muzeum_02
Fragment dekoracji dawnej sali WARSu na Stacji Muzeum
stacja_muzeum_03
Ekspozycja plenerowa lokomotyw i wagonów kolejowych.
stacja_muzeum_04
Ekspozycja plenerowa lokomotyw i wagonów kolejowych.
stacja_muzeum_05
Ekspozycja plenerowa lokomotyw i wagonów kolejowych. Wagon pocztowy
stacja_muzeum_06
Wystawa stała Stacji Muzeum. Wiele prezentowanych modeli pochodzi z dawnej pracowni modelarskiej Alberta Bieleninika, przez lata działającej przy Technikum kolejowym w Jeleniej Górze.
stacja_muzeum_07
Ekspozycja plenerowa lokomotyw i wagonów kolejowych. Salonka Bolesława Bieruta
stacja_muzeum_08
Wystawa stała Stacji Muzeum. Hełm kolejowej straży pożarnej w zaborze austriackim.
stacja_muzeum_09
stacja_muzeum_10
Dyrektor Marcin Makuch w poszukiwaniu artefaktów kolejnictwa dolnośląskiego
stacja_muzeum_11
Wystawa stała Stacji Muzeum. Telegraf Morse'a.
stacja_muzeum_12
Wystawa stała Stacji Muzeum. Aranżacja dawnej Recepcji Rządowej na stacji Warszawa Główna.
stacja_muzeum_13
stacja_muzeum_14