Wirtualna rzeczywistość w Muzeum Miedzi

Wirtualna rzeczywistość w Muzeum już na wyciągnięcie ręki. Garnki, świeczniki, monstrancje i  wanna..., a wszystko to na naszej wystawie, która przeszła artystyczną przemianę. Do wystawy stałej, tradycyjnej z pięknymi zabytkami - "Miedź. Dzieje niezwykłego metalu" dodaliśmy rzeczy interaktywne, nowoczesne i niezwykłe.

Dzięki inicjatywie naszego archeologa Tomasza Stolarczyka wraz z liderem projektu "Virtual Mine as a modeling tool for Wider Society Learning", KGHM CUPRUM Sp. z o.o. - Centrum Badawczo-Rozwojowe, przygotowaliśmy dla Was mnóstwo atrakcji i niespodzianek.

Celem projektu jest zwiększenie wśród ogółu społeczeństwa świadomości na temat znaczenia miedzi we współczesnym świecie, popularyzacja górnictwa, w szczególności wśród dzieci i młodzieży.

Już jutro zaprezentujemy Wam naszą maskotkę, twarz projektu – Kobolda Skarbka. Ten miły i uroczy stworek, będzie nam towarzyszył przez cały czas trwania projektu "Wirtualna Kopalnia".

Poniżej link do strony projektu

Projekt finansowany jest ze środków EIT RawMaterials.

EIT RawMaterials

Miedź. Dzieje niezwykłego metalu