„W dawnym atelier…” - wernisaż wystawy

Otwarcie wystawy „W dawnym atelier. Dzieje fotografii w Legnicy 1839–1939” /fotorelacja - 11.03.2022 r./.

Wystawa „W dawnym atelier. Dzieje fotografii w Legnicy 1839–1939” poświęcona jest przede wszystkim fotografii wykonywanej przez profesjonalne studia działające w Legnicy do 1939 r. Ekspozycję zdobią portrety legniczan sprzed wieków. Na unikatowych fotografiach zobaczymy także nieznany obraz miasta. Wystawę dopełniają stroje z przełomu XIX/XX w., zabytkowy sprzęt używany w codziennej pracy fotografów oraz inne przykłady kultury materialnej minionych wieków. Do obejrzenia w Akademii Rycerskiej do czerwca 2022.

Zapraszamy na wystawę oraz do obejrzenia fotorelacji z wernisażu.

wernisaż wystawy W dawnym atelier. Dzieje fotografii w Legnicy 1839–1939”

Na zdjęciu: Dyrektor Muzeum Miedzi Marcin Makuch, kuratorzy wystawy: Konrad Byś, Aleksandra Szczepaniak

GALERIA FOTOGRAFII - otwarcie wystawy 11.03.2022 r.

Więcej o wystawie [tutaj]