GRZYBIANY. DOLNOŚLĄSKI BISKUPIN I JEGO TAJEMNICE

Wystawa czynna do końca 2016 r.

Położone w pobliżu Legnicy Grzybiany to niezwykle miejsce na mapie stanowisk archeologicznych  w Polsce i Europie. Olbrzymie konstrukcje drewniane odsłonięte po raz pierwszy w 1959 r. nad brzegiem Jeziora Koskowickiego sprawiły, że Grzybiany porównywane były do wielkopolskiego Biskupina, grodu kultury łużyckiej z połowy VIII w. p. n. e., a współcześnie jednego z najbardziej znanych rezerwatów archeologicznych w Europie Środkowej.

MIEDZIANY DIZAJN OSKARA ZIĘTY

Oskar Zięta (ur. 1975) architekt, projektant, który łączy sztukę z nowoczesnymi technologiami.  Jego projekty, nie tylko miedziane, były pokazywane w wielu prestiżowych instytucjach Museum of Design w Zurichu, w Centrum Pompidou w Paryżu oraz na wystawach w galeriach Moss w Nowym Jorku, Tools w Paryżu, Karena Schuessler w Berlinie.

SATYRYKON - Legnica 2016

SATYRYKON jest festiwalem o określonym już w świecie prestiżu. Poświadcza to: plakietka grand prix przyznana przez amerykańskie pismo „Witty World”, jak również maksymalna nota „5 gwiazdek” przyznana przez FECO (Federacja Organizacji Rysowników).

CZAR STARYCH AUT

Modele pojazdów ze zbiorów Muzeum Narodowego w Kielcach.

Nowa edycja wystawy: 10.06. do 14.09.2016r.

Wynalazek automobilu z końca XIX w. był momentem przełomowym w historii rozwoju cywilizacji.

LUDOWOŚĆ W MALARSTWIE POLSKIM

Wystawa ze zbiorów Muzeum Okręgowego w Lesznie

19 luty-maj 2016r.

Dopiero w malarstwie drugiej połowy XVIII wieku wzrasta zainteresowanie artystów tematyką wiejską.