Brązy starożytne

Format: 27 x 21 cm
Miejsce i data wydania: Legnica 2000

Cena: 3 zł

Wystawa Brązy Starożytne, to już kolejna z wystaw będących rezultatem niezwykle owocnej współpracy z Galerią Sztuki Starożytnej Muzeum Narodowego w Warszawie.
Poprzednie realizacje prezentowały różne odsłony kultury artystycznej ludów śródziemnomorskim. Katalog powstał w oparciu o wystawę Brązy starożytne, która miała miejsce w naszym Muzeum w 2000 roku. Publikacja stanowi ilustrację sztuki brązowniczej z obszarów Mezopotamii, Egiptu, Grecji,  Rzymu i są to głównie ozdoby, posągi, statuetki, broń i narzędzia. Ten starannie wyselekcjonowany zabytki niezwykle trafnie wpisują się w naukowy i kolekcjonerski profil zbiorów legnickiego Muzeum Miedzi. Warto też zaznaczyć, że prezentowane w większości na wystawie i w katalogu obiekty na co dzień pokazywane są na stałych galeriach warszawskiego Muzeum Narodowego. W książce znajdziemy poza katalogiem również teksty pracowników naukowych Muzeum Narodowego w Warszawie.