Malarstwo na miedzi

Miejsce i data wydania: Legnica 2003

Najniższa cena z ostatnich 30 dni to 35 zł

Cena:  20 zł

Już od kilku tysięcy lat człowiek zna i wykorzystuje miedź i nadal wynajduje dla tego metalu nowe zastosowania. W tej dziedzinie odbywa się ewolucja form i sposobów wykorzystywania miedzi. Jedne są trwałe, inne zanikają po jakimś czasie, gdy ich użyteczność wyczerpie się na kolejnym etapie rozwoju technologicznego. Cywilizacyjny fenomen miedzi jako surowca trwa jednak nadal. Muzeum Miedzi od początku swego istnienia stawia sobie za cel ukazywanie wszelkich relacji zachodzących pomiędzy człowiekiem a pozyskiwanym i wykorzystywanym przez niego czerwonym metalem. Poprzez gromadzone zbiory oraz organizowane wystawy staramy się dokumentować, a przede wszystkim prezentować różnorodne zastosowania miedzi, zarówno te najbardziej popularne, jak i te szczególne, często nieznane.
Katalog towarzyszący wystawie, która miała miejsce w 2003 r. w naszym Muzeum. Ekspozycja o tym samym tytule to efekt współpracy Muzeum Miedzi w Legnicy i Narodowej Galerii w Pradze. Publikacja prezentuje 109 dzieł – obrazów malowanych na miedzi: 48 z nich pochodzi z trzech muzeów czeskich, a 61 zostało udostępnionych przez 21 muzeów polskich.